Atletizm Zemin Kaplama

Atletizm; bir alan yada pistte yapılan dünyanın en eski sporlarından biridir. Atlet diye tabir edilen sporcu, koşu, yürüyüş, atlama ve atma gibi branşlarda kabiliyetlerini gösterir.

Atletizm Pisti Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1) Ful Poliüretan Zemin Atletizm Pisti

Ful Poliüretan Zemin Atletizm Pisti; EPDM zemin kaplaması sisteminin tüm katmanlarında uygulama serpme metodu ile yapılır. DIN ve Uluslararası Federasyonların normlarına uygunluğu belgelenmiş, 13 mm Poliüretan katman üzerine, içerisine EPDM granül yaltaklandırılmış 4 mm poliüretan kaplama ile toplam 17 mm. kalınlıkta kompakt sistemle uygulaması yapılmaktadır.

2) Sandviç Sistem Atletizm Pisti

Sandviç Sistem Atletizm Pist  zemin kaplaması; Finisher ile SBR granül serimi sonrası sealer ile gözenekler kapatılır. Daha sonraki uygulama olarak poliüretan çekilir ve poliüretan üstü EPDM granül serpme uygulaması yapılır. EPDM granüllerin fazlası özel fırça uygulaması ile toplanır. Atletizm pist çizgileri çizilir.

3) Kauçuk Zemin Atletizm Pisti

Kauçuk Zemin  Atletizm Pisti; yumuşaklık ve estetik istenen tüm mekanlara uygulanan granül ve polimer malzemelerden yapılan kauçuk esaslı kaplama türüdür. SBR granül modüler sistem prefabrik ve EPDM granül finisher sistem yerinde döküm uygulama yapılabilir.

4) Tartan Zemin Atletizm Pisti

IAAF onaylı atletizm pisti yapımı konusunda 6 yılı aşkın Türkiye’nin en tecrübeli ekiplerine sahibiz. Tartan pist EPDM veSBR granül katmanlarından meydana gelmektedir.

Atletizm Pisti Ölçüleri

6-10 arası olabilir ama standart koşu yarışları için 8 veya 9 kulvar olmalıdır. Atletizm pistinin uzunluğu 400 metredir. 400 metre denilen bu uzunluk kulvarların en içte olanının koşu çizgisinin mesafesidir. Pistin en iç kenarının standart uzunluğu 398 metre 11 santimetredir.