POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

Beton-Şap üzerine Polüretan esaslı, tek komponentlı solventli astar uygulanır. Astar üzerine Polüretan esaslı, çift komponentlı, solventsiz kauçuk zemin yapıştırıcısı uygulanarak üzerine farklı kalınlıklarda SBR Rulo Kauçuk ara boşluksuz olarak yapıştırılır.

Yapıştırılan rulo kauçuk üzerine Poliüretan esaslı elastik dolgu macunu uygulanır. Rulo arasındaki ek yerleri iki kez macunlanır, genel macunlama öncesi önce ek yerleri sonra tümü macunlanarak ek yeri ve gözenekler kapatılır. Macunun reaksiyonunu tamamlayıp bir sonraki PU uygulamasına geçilmeden önce 10° C da 24 saat, 30° C da 16 saat beklemeye ihtiyaç vardır. Uygulama düz mala ile yapılır. Dolgu macunun üzerine en az iki kat şeklinde Poliüretan self leveling kaplama yapılır. İki kat arasında en fazla 72 saat olmalıdır. İlk kat düz mala ile son kat swedish knife ayarlı mala ile yapılır. Son kat boya uygulamasına geçmeden önce bekleme süresi 15° C da 24 saat, 30° C da 16 saattir. Self levelling kaplama üzerine iki kat şeklinde UV Dayanımlı Poliüretan son kat boya uygulanır. Boya atılmadan önce varsa gerekli düzeltme ve tamiratlar yapılır. Eğer uygulama 72 saat sonra yapılırsa o zaman grain size 100 olan zımpara ile yüzey zımparalanmalıdır. Uygulama iki adet 70 cm ve bir adet 50 cm lik rulolar ile yapılır.

Son kat boya uygulamasının üzerine standartlara uygun olarak Poliüretan çizgi boyası ile saha (Salon Futbolu, Salon Hentbolu, Salon Hokeyi, Basketbol, Voleybol, Tenis) çizgileri oluşturulur. Uygulamanın yapışması çok iyi maskeleme bantları kullanılır, boya kurumadan bantlar sökülür.

KULLANIM ALANLARI

-Spor sahaları
-Fabrika zemini
-Oyun alanları zemini