FİBA ONAYLI PARKE SİSTEMLERİ

Derece Spor FIBA onaylı; masif akçaağaç(maple) parke, masif kayın parke, masif meşe parke ve FIBA onaylı lamine parke sistemi konusunda uzmanlaşmış olup, tasarım ve montaj konusunda, uzman ekibi ile kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
FIBA onaylı parke sistemleri özellikle, basketbol sahaları başta olmak üzere diğer tüm salon sporları için. teknik ve estetik açıdan oldukça önemlidir. Farklı parke sistem uygulamalarında zemin nem oranı %5-10 arası uygulama yapılmalıdır. Ortam ısısı en az 15 C’den az olmamasına dikkat edilmelidir. Parke döşenecek alana 20 gün önceden getirilmelidir. Uygulama uzman ekip kadrosu ile yapılmalıdır.
Ahşap parke ile yapılan spor zemin sistemleri; koşma, zıplama, çevik hareketler, topun geri zıplama ve ivmesi açısından diğer zemin sistemlerine göre daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar verdiği görülmektedir. FIBA onaylı parke aynı zamanda sporcu için daha az enerji ve güç sarf etmesine katkı sağlar. Bu da sporcunun direnç ve gücü için oldukça önemlidir.
Ahşap parke, maksimum esneklik, darbeye dayanıklı ve yüksek performansı sağlayan bu sistem ile çok amaçlı olarak kullanılan diğer spor salon zeminleri için de tavsiye edilir.
FIBA’nın onayladığı ve sertifikalandırdığı; FIBA tarafından yetki verilen üretici firmaların farklı alt sistemleri üzerine, genel olarak FIBA onaylı masif akçaağaç(maple), masif meşe, masif kayın ve lamine parke sistemleri olarak tasarım ve montajı yapılmaktadır.
FIBA onaylı parkenin Tasarım ve montaj aşaması; alanında başarılı ve uzman aynı zamanda uygulayıcı sertifikalarına sahip ekiplerce, profesyonel bir biçimde uluslararası kuruluşların (FİBA, EN,DIN,WFS, NWFA, MFMA) norm ve standartlarına uygun şekilde yapılmalıdır.

KULLANIM ALANLARI

-Basketbol  Salonları
-Voleybol  Salonları
-Hentbol Salonları
-Squash Salonları
-Badminton Salonları